11. 2. 2018

Jak (ne)zaujmout na online seznamce


Tohle téma už mi nedalo nějakou dobu spát. Typy fotek, kterými si muži myslí, že ženy zaujmou, ale opak je pravdou. I když respektive můžeme říct, že zaujmou, ale co následuje dál, to je ve hvězdách. Jak jsem na tohle téma vůbec přišla? Hned vám to povím.


Moje milovaná spolubydlící v Praze mě poslední týdny nutila do toho, ať si založím Tinder (seznamovací aplikace). Řeknu hned zprvu, že nehledám žádný vztah. To by byl menší disclaimer na úvod a pojďme pokračovat dál. Tinder jsem si tedy stále založit nechtěla, protože mi to přišlo jako "závazek" a nechtěla jsem tam být ani viděna, když tam nebudu s nějakým určitým záměrem. Jeden večer, když na mě Terezka znovu doléhala, ať už si ten účet na Tinderu už vážně založím, řekla jsem si "a proč vlastně ne?!". 

Nejprve jsem k tomu byla dost skeptická, ale vážení, víte, jaká je to sranda? :D Samozřejmě to myslím se vší láskou, ale co jsou někteří schopni si tam dát za fotky, to by chtělo vystavit v nějaké galerii nejpodivnějších seznamkových fotek. Jelikož je vám sem ale dát nemůžu, napadla mě věc jiná. I když mé články nečte tolik kluků, jako holek, bude tento věnován především jim. Takový menší guide na to, jakou fotkou na seznamce neuděláte nejlepší první dojem. Slečny se ale můžou pobavit také, protože je to vše brané z reality :D. 

Nápad na tenhle článek přišel sám, ale určitě mě lehce inspirovalo to, co tvoří Nika z Break The Rules. Mimo jiné testuje různé sociální experimenty a většinou jsou toho právě seznamky součástí. Rozhodně stojí za to si nějaký její článek přečíst, pokud se chcete od srdce zasmát :D.

Pojďme se ale pomaličku přesunout k mému seznamu toho, jak (ne)zaujmout na online seznamce:

1. Efekt roztleskávaček funguje jenom u holek, opravdu.. 
2. Fotka s vaší mamkou nebo rovnou s celou rodinou - Protože srdíčko na správným místě.
3. Líbající fotka s flaškou od piva s popisem "My bae" - Nemusíme vědět hned z první fotky, že jste alkoholik, šetřete něco na první rande.
4. Série fotek s kyblíkem z KFC - Co takhle vymyslet nějakou food seznamku? :D
5. Neuvěřitelný grafický fotomontáže - Například týpek vybíhající z hořícího domu v jedný ruce s kočkou a v druhý s miminem. Do teď se nad tou fotkou směju. Nahlas.
6. Fotka s kámošema. Oprava, FOTKY S KÁMOŠEMA. - A fakt, že ani na jedný fotce nejsi sám. Kterej z nich je Honza (26) můžeš jen hádat.
7. Myslitel, aka fotka, kde si čtete knihu (nebo ještě líp, meníčko v restauraci
8. Fotka s koní maskou na hlavě a troll facem na triku - to nepotřebuje další komentář..
9. Fotka s vaší kočkou - občas je to roztomilý, většinou zas až tak úplně ne..
10. Psí nebo zaječí filtr - není nic horšího, než když si říkáte, že první 4 fotky byly v pohodě a pak přijde fotka kluka se zaječíma ušima, vyretušovaným obličejem a rozšířenýma zářícíma očima. Prosím, ne.
11. Fotomontáž s filmovými postavami a herci - když jste na fotce s Channingem, na kolik procent myslíte, že zaujmete VY?
12. Fotka, kde jste nazí a máte barvami pomalovanou celou hruď - asi umělec..
13. Fotka s bývalou přítelkyní - Kluci, proč? Proč si někdo dá na seznamku fotku s ex? #sorrynotsorry
14. Fotka s nahou bývalou přítelkyní, která leží přes vás & k tomu výraz "JSEM BŮH"
15. Fotka se současnou přítelkyní - to je asi nejhorší kombo.
16. Fotka s bramborou, která je ve tvaru srdce - Protože srdíčko na správným místě no. 2.
17. Fotka s lasery místo očí - ehm, raději ne..
18. Fotka s nápisama "PLS" přes celej váš obličej - tvrdá hra na lítost.
19. Fotka s mrtvým humrem, který vám žere obličej - Jako vážně? Is that even possible?
20. Fotka nejlépe svalnatého italského modela s vousy, který ale není vy - protože sbíráte srdíčka.
21. Fotka s rukou přes obličej - tohle nebo dab póza, už byste měli vypnout ty internety..
22. "Litujeme, ale žádná profilová fotka nedokáže vyjádřit krásu majitele tohoto Facebook účtu - kámo, alespoň ten Facebook by si mohl změnit, no nevadí.. 
23. Hlavní fotka, na které nejste vy, ale jenom váš sixpack - protože je fajn, že posilujete a chcete to ukázat, ale jen kvůli vašemu pekáči buchet s vámi asi na večeři nepůjdeme.

*24. Poslední tip je třešnička na dortu, který ale rozhodně zaujme - vytvořená prezentace speciálně pro seznamku - na první fotce popisek "Kluk vašich snů", kde samozřejmě vycházíte nejlépe z oblaku kouře po požáru, na zemi se povaluje deset roztomilých štěňat a všemu dodá ten finální efekt vaše fotka, kde si letmo nahazujete kabát. Následuje slide s několika zajímavými a zároveň hodně upřímnými fakty o vaší osobě. Poté přijde timeline vašich fotek od dětsví až do teď a k tomu přiložený "Crazy-Hot" graf, který, pokud jste se někdy dívali na HIMYM alias Jak jsem poznal vaši matku, dobře znáte. Následně se můžeme podívat na koláčový graf, který ukazuje, jaké aktivity dotyčná osoba nejraději dělá. Z toho nejvíc zaujmou například "Making Powerpoints and spreadsheets" a "Having an existential crisis". Poté přijde slide, při kterém si říkáte, že už to lepší bejt nemůže. Pojďme si říct dalších pár trapných faktů o vás. Následně se dostáváme ke shrnutí, kde se dozvídáme, že se přestěhoval z Německa, což z něj dělá velice exotickou osobu. Oukej. Upřímně tleskám za úsilí a práci, kterou si dotyčný s tím vším dal :D.

.
.
.

Upřímně, není to úplně typ článku, který je u mě zvykem, ale jelikož to tady chci udržet především reálný a mít tu aktuální témata, kterýma se zabývám, tohle sem jednoduše patří. Berte to tedy, prosím, s rezervou. Je mi jasné, že ne úplně všichni mí čtenáři to uvítají, ale pokud vás to alespoň trochu pobavilo, jsem moc ráda.

Děkuju vám za přečtení a určitě mi dejte vědět vaše zkušenosti s online seznamkami, budu se těšit!

Vaše Ann. ♥

SHARE:

18 komentářů

 1. tento článek mě vážně pobavil :D :D nikdy bych nevěřila, že si někdo může dát takové typy fotek na seznamku :D jedno vážně horší než druhé :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem nesmírně ráda, že něco takového slyším, Pájo, jelikož to byl záměr! :D:)
   Já bych tomu upřímně asi taky nevěřila, kdybych to sama neprošla :D

   Vymazat
 2. haha, fakt jsem se pobavila :D mě například úplně dostávaj kluci, kteří mají místo fotky vyfocenej bicák nebo nějakej jinej sval a nemaj tam prostě ani hlavu :D pak samozřejmě kluci, co se fotěj s přítelkyněma...? (lol, wtf?!) no a pak mám ještě oblíbený, když tam má 3 fotky, ale všechny s kamarádama, takže musíš luštit, kterej z nich si to teda založil ten profil :D
  .. no a nejvíc vtipný bylo, že nějakej kluk si tam dal fotky štěněte buldočka a bylo strašně roztomilý a já, dement, naučená z insta, jsem mu tam hned poslala srdíčko.. aniž by mi došlo, že vůbec nevim, jak ten člověk vypadá a do toho mi ještě jako bonus vyskočilo "it's a match!"... No, co říct :D
  The Linheart

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě opravdu těší, Deni! :D
   Svaly jsou už taková klasika a přítelkyně vídám čím dál častěji :D a přesně, to je ten efekt roztleskávaček, o kterým jsem mluvila :D narazila jsem ale na jednoho týpka, kterej měl fotky s kámošema, ale na všech měl namalovanou šipku, která ukazovala na jeho obličej :D:D to jsem musela ocenit :D
   Teď jsi pobavila ty mě, ale naprosto to chápu! :D

   Vymazat
 3. Humr, co žere obličej mě úplně rozsekal ������

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě se týpek na té fotce tvářil mega překvapeně :D:D:D

   Vymazat
 4. Škoda, že jsi nepřiložila i ty fotky, myslím že vizuálně to musí pobavit ještě víc, než verbálně :-D.
  Teď vážně, dá se na seznamce seznámit s normálním člověkem?
  Já seznamkám nevěřím, ale kolikrát jsem již od kamarádek taky slyšela, jaká je to sranda a ať si ho založím :-D. Tak nad tím ještě zauvažuju :-D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by bohužel nešlo, mohly by z toho být problémy a taky by se to mohlo brát jako kyber šikana, takže do těchto vod rozhodně zajít nechci :X
   Ale rozumím, co tím chceš říct, takže jsem ráda, že to pobavilo i v té verbální formě :D
   Hele určitě dá, mám kolem sebe opravdu spoustu lidí, kteří si našli partnera přes seznamku :) záleží jenom na tom, jak dlouho to trvá, ale asi to dá zabrat :D
   Rozhodně to zkus, za to nic nedáš! :)

   Vymazat
 5. Tohle je skvělý článek! Zasmála jsem se a dávám odběr! :D:)

  lifeordreamidiots.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Bod 11 asi stojí za všetko - když jste na fotce s Tatumem Channningem, na kolik procent myslíte, že zaujmete VY? :D Úprimne som sa zasmiala na tvojom článku, ale pravda je taká, že si dokonale vystihla realitu. :) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě obrovsky těší! :D Bála jsem se, že zrovna tenhle bod vyzní špatně, tudíž jsem ráda, že to bylo dobře pochopeno, děkuju ti :D:) a bohužel, je to vážně realita, ale alespoň se nad tím člověk může zasmát, jak píšeš :)

   Vymazat
 7. Já jsem si Tinder založila taky jen ze srandy, ale hnedka jsem ho smazala, protože jsem tam našla mraky mých známých (překvapivě... :D) takže jsem zas tolik pokladů, jako ty, nenašla :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele naprosto ti rozumím :D
   Já jak jsem teď v Praze, odkud původně nepocházím, tak jsem narazila opravdu na minimum mých známých, ale taky, samozřejmě :D tady je ale taková koncentrace lidí, že se to v tom ztratí :D + spoustu cizinců, kteří jsou tady třeba jen na pár měsíců..

   Vymazat
 8. Ještě, že tohle řešit nemusím, panebože díky za mého přítele! :D Ale kamarádka si tam přítele našla a jsou teď spolu :) Ale i co ona říkala, co tam člověk najde a "zažije", to je děs :D

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem k tomu přišla jak slepej k houslím, jak se říká :D
   To je přesně ono, mám kolem sebe spoustu takových párů :) ale dá to prý zabrat :D

   Vymazat
 9. :D:D:D:D ppobavilo...presne viem o čom rozprávaš..ja som tinder stálica :D bola by škoda pripraviť sa o túto zábavu

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc ráda! :D A to je taky jediný důvod, proč jsem ho ještě neodinstalovala :D

   Vymazat

Blogger Template by pipdig