24. 6. 2017

Açaí Bowl


Bobule açaí jsou jedny z těch nejvýživnějších plodů, co existují. Zároveň je to jeden z nejsilnějších antioxidantů. Říká se, že je to "nejkomplexnější přírodní potravina naší planety". Tyto bobule pocházejí z palmy z tropické Ameriky. Její plody mají všestranné využití a vsadím se, že o ní uslyšíte čím dál víc :)Dnes tu pro vás mám jednoduchý recept na Açaí Bowl, což je prakticky Smoothie Bowl doplněná o açaí prášek. Ten už je k dostání téměř běžně. Já osobně ho objednávám na internetu, ale doporučuju projít cenové nabídky všech e-shopů, protože se to může dost lišit.

V tomto receptu nebudu záměrně psát množství, protože záleží na chuti každého. 
Zároveň se porce může lišit.


SUROVINY

Zralé mražené banány
Mražené lesní ovoce (maliny, jahody, borůvky,..)
Açaí prášek (1-2 lžičky)
Rostlinné mléko
Oříškové máslo (např. mandlové)

POSTUP

V receptu by měly největší množství zastávat mražené banány, poté lesní ovoce, 1-2 lžičky acai prášku a poté už je to na vás. Z oříškových másel mám do Açaí Bowl nejradši mandlové. Všechny suroviny si dáme do mixéru, zalijeme mlékem či vodou a mixujeme do hladké, krémové směsi. Tu poté přelijeme do misky či talíře, dozdobíme dle chuti a můžeme podávat. 

ZDOBENÍ

Ovoce
Pufovaná quinoa
Granola
Semínka, oříšky
Kokos
Oříškové máslo
...


Dobrou chuť!
SHARE:

4 komentáře

 1. To vypadá božsky. Jdu se podívat po acai prášku :-).

  OdpovědětVymazat
 2. Acai bowl chci už nějakou dobu zkusit :) Recept vypadá skvěle a ty božské fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně neváhej, je to vážně jednoduchý a výsledek stojí za to :) já ji vyhledávám dokonce i v těchto zimních měsících :D
   Jsi moc milá, děkuji ti! :)

   Vymazat

Blogger Template by pipdig