4. 9. 2016

Veggie Náplavka /28.8.16/

Přeji všem krásný nedělní den! :)

Dnes je to přesně týden, co jsme byli s holkami na Veggie Náplavce v Praze. Je to "jídelní" festival pořádaný projektem Vegan Fighter a Českou veganskou asociací. Tohle byl už 3. ročník. Hlavním cílem je inspirace ke zdravému životnímu stylu, který je zároveň ohleduplný vůči planetě a zvířatům. Bylo tam každým rokem více než 70 stánků českých prodejců a restaurací, takže je zde opravdu velká škála produktů, od bot a oblečení až po jídlo. Více oficiálních informací naleznete ZDE.  Po události jsem pokukovala už delší dobu, ale až když se mě zeptala kamarádka, jestli se přidám, měla jsem jasno, že si takovou akci nechci nechat ujít. Je to sice zvláštní, ale v mém okolí bohužel nemám moc lidí, kteří by měli v tomhle ohledu stejné zájmy. Takže je potom skvělé strávit čas s někým, koho zajímá to samé, jako vás. Nakonec jsme se sešli v pěti a všechny slečny kromě mě jsou na rostlinné stravě.

Na Náplavku jsme dorazili kolem 11 hodiny. Už v tu dobu tam bylo hodně lidí a hned na začátku stála velká fronta na zmrzlinu od Creme de la Creme. Tu jsme si chtěli nakonec dát taky, ale bohužel fronta nezmizela ani do tří odpoledne. Byla jsem opravdu ráda, že jsme byli takhle ve více lidech. Za to jsem vděčná. 


Yes Chips jsem chutnala poprvé a jsou opravdu tak dobré jak všichni tvrdí. Hned vedle měli stánek RAW Bakers, kteří nabízeli raw chléb. Buď klasický, nebo rajčatový. Milá paní s krásnou tutu sukní nám nabídla ochutnávku i s jejich domací tatarkou. Samozřejmě jsme neodmítli a hned poté jsme zamířili každá hned pro dvě balení. Já brala ten rajčatový, byl výborný.


Značku titbit určitě mnozí znají třeba z Alberta. Nabízejí různé saláty, kuskus, bulgur, quinou a podobně a je to super oběd/svačinka, když nestíháte nebo na cesty. 

Zde jste si mohli "vyšlapat" svojí ovocnou šťávu :D. Skvělý nápad :)


Citrónový cupcake s vanilkovým krémem a borůvkami, vanilkový s malinami a mrkvový cupcake se skořicí a vanilkovým krémem. 

Klárky wrap z Forky's

Vendy fazolový burger, který byl hodně výborný!

A ještě Vendy veg crispsy, které měli tak nádherný obal, že jsem si je půjčila aspoň na fotku :D

Já jsem si na Náplavce nic kromě cupcaku nedala, ale měla jsem chuť alespoň na nějaké smoothie. Holky to tam samozřejmě dobře znali, takže mě zavedli do Herbivore. Interiér je překrásný a celkově se mi tam moc líbilo. Někdy tam určitě zajdu třeba na snídani. A nebo znovu na tohle Acaico smoothie :)

A nedaleko od Herbivore na nás čekalo Puro Gelato ♥ já jsem měla rybízovou příchuť a byla krásně osvěžující a ovocná. Lepší zmrzlinu jsem nejspíš neměla :)A jedna společná nakonec :) 

Veggie Náplavku jsme si užili, ale čekali jsme od toho trochu víc. Měli jsme to opravdu rychle prošlé, takže pak jen zbývalo vybrat, kde si dáme něco dobrého. Bylo ale kolem 33°C, takže chuť moc nebyla. Nakonec jsme skončili s Puro Gelato v parku kousek od Náplavky a bylo to fajn. Děkuju holky! ♥
SHARE:

6 komentářů

 1. Já ti dám tlusťoučký ruce ���� Jinak super článek a taky jsem si to moc užila ☺️ doufám, že se někde zase uvidíme a nebo s Klárkou uděláme další piknik a připojíš se ����

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, pořád si stěžuju :X:D moc děkuju Klárko :)) to rozhodně! Budu se těšit :)

   Vymazat
 2. Skvělej článek a fotky! Mrzí mě, že jsem se tam nakonec nedostala, ale snad příště. :) A souhlasím s Klárkou, žádný tlusťoučký ruce ty drndo. :*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc Sári :) mě také, ale jak říkáš, příště to vyjde :) ale nepovídej, děkuji:*

   Vymazat
 3. Ten fazolový burger vypadá zajímavě :) Zrmzku bych si dala hned :) ale ne rybízovou, ten úplně nesnáším :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl opravdu překvapivě dobrý :).. měli velký výběr a bylo těžké se rozhodnout, ale já rybíz ráda:D

   Vymazat

Blogger Template by pipdig