4. 12. 2016

Manu tea || Recenze sypaných čajů


Čaje jsou pro mě něco, co neodmyslitelně patří k zdravému životnímu stylu. A to především ty sypané. Proto když mi přišla nabídka od Manu Tea, s radostí jsem ji přijmula. Mohla jsem si objednat pár čajů na ochutnání a pak Vám dát vědět, jak s nimi jsem nebo nejsem spokojená. Abych byla upřímná, nečekala jsem, že mě sypané čaje zklamou. A taky, že ne :).

Co se týče objednávky, všechno proběhlo v pořádku. Stránka je velice přehledná a u každého čaje máte na výběr několik variant, čili si nemusíte kupovat rovnou 250g balení, ale můžete vyzkoušet například jen 10g. Škála čajů je opravdu rozmanitá. Sama jsem nevěděla, po kterém čaji sáhnout. Nakonec jsme se rozhodla pro to, že vyzkouším více druhů. Objednala jsem tedy jeden černý, jeden zelený, červený a také bílý. 

Druhý den po dokončení objenávky mi ihned volala paní, že jeden z čajů není k dispozici a bude dostupný až za týden. Ptala se tedy, zda si chci vybrat čaj jiný a nebo mi nevadí počkat si. Na nic jsem nespěchala, takže jsem si počkala na ten, který jsem si objednala původně.


Teď už bych Vám ale chtěla napsat něco k samotným čajům. Nejdříve přidám oficiální popis z jejich stránek a poté svůj názor.MASALA CHAI - černý čaj
Indický čaj pro zahřátí oceníte při vyhlížení jara nebo za dlouhých podzimních odpolední. Jeho speciální složení dokáže rozproudit krev, prohřát celé tělo, povzbudit imunitu a zahnat bakterie a viry. Je plný voňavého koření, díky kterému má velmi netuctovou vůni a ještě originálnější chuť. Pravý Masala Chai můžete podle ájúrvédského receptu ochutit mlékem, medem nebo třtinovým cukrem.

Tenhle čaj mě zaujal ze všech nejvíc. Už při otevření pytlíku mě překvapila pronikavá zvláštní vůně. Ihned mi připomněl Vánoce, nejspíš díky badyánu. Celkově to ale nebyla vůně, s kterou bych se někdy dřív setkala. Nejsem žádný čajový specialista, ale přijde mi i kvalitně zpracovaný. Na každém balení čaje i na stránkách máte přesně napsané, kolik dát lžiček, kolika ml vody čaj přelít a taky to, kolik stupňů má voda mít. Což je u těchto kvalitních čajů dost podstatné. Už teď vím, že k tomuhle čaji bych se ráda vracela. 

Přímo na stránkách je popsáno, k čemu všemu čaj napomáhá. A tento je opravdu nabitý samými léčivými věcmi. Odkaz dám na obrázek

TAJEMNÝ ZÁZVOR - zelený čaj
Nádherný zahřívací čaj pro dlouhé večery s kamarády. Nebo taky sametově jemná laskomina k tichému zadumání o samotě. Vyberte si podle chuti. Tajemný zázvor ukrývá medovou hebkost, zázvorovou štiplavost a svěžest zeleného čaje. Nabízí pomoc při chřipce, nafouklém bříšku i milostných eskapádách. Každému, co jeho jest.

Nejvíc ze všech piju právě zelené čaje, ale spíš ty pytlíkové. Proto jsem byla zvědavá, jaký bude tento. Můžu říct, že je to úplně něco jiného a tomu pytlíkovému se to nedá rovnat. V kombinaci se zázvorem a lehce medovou chutí čaj krásně vyniká. Řekla bych, že se hodí kdykoli během roku, jelikož je osvěžující, zázvor v něm není nijak výrazný a moc příjemně voní.

PU EHR STD - červený čaj
Ještě zdravější, než jsme doufali. Pokud vás zajímá, jak vypadal, chutnal a voněl čaj před dvěma tisíci lety, pak si dejte Pu Erh. Samozřejmě vám nenabízíme žádnou archeologickou vykopávku, nýbrž čaj zpracovaný tou nejtradičnější metodou. Tajemná dvojí fermentace dodává Pu Erhu čarovné schopnosti. Ne nadarmo se mu přezdívá čínský penicilin.

Pu Erh mě z čajů oslovil asi nejméně. Přesto, že mi už zprvu přišla jeho vůně dost zvláštní, na chuti se to moc neprojevilo. Asi to bude tím, že je extra "zdravý". Mezi jeho přednosti patří to, že obsahuje celou řadu vitamínů, antioxidantů i minerálních látek. Podporuje imunitu a detoxikaci těla. Podporuje spalování tuků a také dokáže zahnat kocovinu. V neposlední řadě prý obsahuje spoustu látek, které pomáhají v boji proti depresím. Jak už bylo v oficiálním popisu výše, říká se mu čínský penicilin a není divu. Tudíž i přesto, že po vůni a chuti to není nijaký zázrak, tak obsahem je.


FUJIAN WHITE PEONY - bílý čaj
Delikátní lahůdky vyhledáváme obzvlášť rádi. Tentokrát se nám podařilo v horách čínského Fujianu nakoupit velejemný bílý čaj White Peony. Celosvětově je řazen mezi deset nejlepších a nejžádanějších čajů. Jednak proto, že vyniká elegantní a půvabně jemnou chutí, zároveň má úžasnou schopnost detoxikovat.

Už podle názvu jsem na čaj byla zvědavá. Jednu dobu jsem pila bílé čaje od Pickwicku a neskutečně mi chutnaly, ale jak už jsem psala, pytlíkový a sypaný čaj není to samé. Bohužel mi na něj zbylo místo už jen na 10g, jelikož je z tohoto výběru nejdražší. Ale i tak jsem ráda, že jsem ho mohla vyzkoušet. Zařadila bych ho hned na druhou pozici, hned po černém Masala Chai. Voní krásně, chutná dobře a jeho popisované účinky stojí za to. 


Manu Tea má také svoji sesterskou stránku, Manu cafe, kde si naopak přijdou na své milovníci kávy. Já se stále přikláním více k čajům a kávu si dám tak jednou za měsíc, když na ní dostanu chuť. Za tuhle příležitost jsem ale moc vděčná a moc děkuji za zasálání čajů, jelikož potom člověk vidí, jaký velký rozdíl je mezi normálními pytlíkovými čaji z obchodu a těmi kvalitními.

Děkuju za přečtení a přeju Vám krásný den! ♥
SHARE:

5 komentářů

 1. Moc příjemný článek! Čaje teď vyhledávám čím dál víc, ale zatím jsem nějak neměla možnost vyzkoušet i ty sypané. O bílým a červeným slyším snad poprvé, kolik těch barev může být celkově?:D Jinak se mi úplně vybavilo, jak se říká "Čím horší na chuti, tím je pro tvoje tělo přínosnější, zdravější a blabla" nebo jak se to říká :D Jinak opět, máš krásný fotky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvé komentáře vždy tak potěší, Luci :)
   Ještě je polozelený čaj a pak už se to řadí na bylinkové, ovocné a tak dál :D. Jinak to určitě vyzkoušej, i kdyby sis měla někde v čajovně koupit pytlíček. Provoní ti to místnost.
   Přesně jak říkáš, tak to s tím čajem je :D
   Moc ti děkuju! :))

   Vymazat
 2. S maminou na čajích přímo ujíždíme! Každý večer vypijeme alespoň 0,5 litru. Zajímavý článek, zase jsem se dozvěděla něco nového:-)
  Rozka's my name

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to my zase můžem ty kvalitní čaje s taťkou :). Já si dávám po celý rok vždycky hrníček ráno a pak během dne, když se je chuť, přes zimu samozřejmě víc :). Nevadí ti to pít takhle na večer? Já pak musím chodit často na záchod než jdu spát :D.
   Děkuju moc :) a na tvůj blog se ráda podívám!

   Vymazat
 3. S maminou na čajích přímo ujíždíme! Každý večer vypijeme alespoň 0,5 litru. Zajímavý článek, zase jsem se dozvěděla něco nového:-)
  Rozka's my name

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig