In fitness review

Ebook / Zhubnout není těžké

Dnes mám pro vás další recenzi a tentokrát se bude jednat o eBook. Ti, co už tu byli víckrát, si mohli všimnout, že se snažím na blogu věnovat hlavně zdravému jídlu a celkově životnímu stylu, takže nebude překvapením, že tahle knížka je právě na toto téma. 

Myslím si, že pokud se o to také zajímáte, je dobré se neustále vzdělávat. Jelikož mi přijde, že se pořád dozvídám něco nového. Podle mého názoru je eBook perfektní hlavně pro začátečníky. Najdete tam vše na jednom místě a přesto nemusíte číst 500 stran nezáživných odborných pojmů. Vše je napsáno hodně laicky, čili tomu porozumí opravdu každý. 
Knížka začíná úvodní částí, kde jsou řečeny obecné základní informace, o které se většinou každý zprvu zajímá. Poté pár častých chyb, kterým je dobré se vyhnout a následně i tipy k úspěchu.

Další kapitolou je jídlo a potraviny celkově. Líbí se mi, že ke každé makroživině (bílkoviny, sacharidy, tuky) je zde vypsáno hodně užitečných informací. Samozřejmě zde najdete vysvětlení každé z nich, poté v jakých potravinách se nachází, v jakém poměru je dobré je jíst a taky jsou zde i nějaké zajímavosti. Po celý eBook je hodně tipů, jak se některým věcem vyvarovat, což oceňuju. Pod výživou jsou také vypsány mýty o jídle. To, co by měl každý člověk vědět. Samozřejmě je spoustu zdrojů, takže je nejlepší si udělat vlastní obrázek. A na závěr najdete pár jednoduchých receptů.

Poté přichází část o cvičení. Kniha vám poskytne rozdělení a vysvětlení typů cvičení, poradí, co dělat, pokud sportovat nemůžete. Za to dávám bodíky nahoru. Také je zde zmíněná celulitida a k závěru vás čeká pár motivačních stránek. 

Jediné, co mi tam nesedí je přidaný orientační jídelníček. Je mi jasné, že je to myšleno jak to bude vypadat, pokud si ho necháte od Super Přeměny sestavit, ale není to tam přímo řečeno, čili bych řekla, že to hodně lidí může zmást.

Celkově se mi ale eBook líbil, je dost barevný a proložený obrázky (což já úplně nemusím, ale lepší než samý text). Je rozumně sestavený dle kategorií a najdete tam od všeho trochu. Doufám, že vám tato recenze při rozhodování pomůže a já děkuji za možnost zrecenzování knihy :)

Najdete ji k dispozici ZDE

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat