1. 9. 2015

10 potravin pro ploché bříško

Vítejte u mého prvního článku. Je o 10 potravinách, které Vám pomohou mít plošší bříško a celkově se cítit lépe :)


1. Voda s citrónem
Tuhle radu už jistě mnoho z vás slyšelo. Může znít trochu divně, že trik jak se zbavit váhy vody v těle, je pít více vody, ale je to jedna z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat. Zadržování vody je ve skutečnosti taktika vašeho těla, jak si zajistit přísun vody i v "sušších" obdobích. To znamená, že čím méně budete pít, tím více zadržujete vodu ve svém těle. Přidání čerstvé citronové šťávy nebo přímo kousků citronu pomáhá s trávením a vyprazdňováním přebytečných solí z těla. A věděli jste, kolik má ještě takový citron výhod? Pomáhá při hubnutí, zlepšuje pleť, zažívání, zuby, pomáhá léčit infekce krku, také dýchací problémy a především funguje jako čistič krve. Toto pití je samozřejmě nejlepší v létě, kdy vás i zaručeně osvěží!

2. Ovoce
To rozhodně nesmí chybět! Mezi další přínosy pro zdraví se řadí právě ovoce, které přispívá k ideálnímu trávení. Ovoce má vysoký obsah vody a je plné vlákniny. Některé z nejlepších plodů pro snížení nadýmání jsou ananas, meloun, banány, hroznové víno, avokádo a papája.


3. Zelenina
Většina zeleniny, až na některé výjimky, je velice dobře stravitelná a pomůže vás udržet fit. Ačkoli jsou některé druhy, jako je například brokolice, květák, cibule, zelí, paprika, které vás dokážou pěkně nafouknout, i přesto mají celou řadu zdravých výhod. Třeba cibule je brána jako přírodní antibiotikum a pomáhá zlepšovat náš imunitní systém. Zelí je zase vhodné při onemocnění žaludku. Takže se nedá říct, že je něco z výše uvedené zeleniny špatné, pouze je omezte před blížící se událostí (například plesem). Naopak chřest, celer a okurky jsou doporučovány!

4. Jogurt
Probiotika jako taková jsou velice dobré pro náš trávící systém, protože obsahují užitečné bakterie, které zlikvidují ty bakterie pro naše tělo špatné. Právě jogurt je jimi bohatý. Ovšem některé druhy, které obsahují umělé cukry a sladila, mají na žaludek opačný účinek, podráždění, což způsobuje nadýmaní. Obyčejný bílý jogurt je to nejlepší co může být. Pro oslazení můžete přidat kousky ovoce nebo medu.

5. Petržel
Petržel je světově nejpopulárnější ozdoba jídel, ale tato bylinka má také pozoruhodné léčící vlastnosti, schopnost čistit krev. Obsahuje třikrát více vitamínu C než pomeranč. Vitamín C je extrémně důležitý pro zdravou funkci imunitního systému, kůže a kloubů. Dodatečně obsahuje karotenoidní antioxodanty, které zlepšují zrak a pomáhají tělu neutralizovat škodlivé UV záření. Šťáva z petržele byla podávána pro stimulaci děložních stahů během porodu, a nebo pro zlepšení pleti a struktury vlasů. Tím, že redukuje záněty a vytváření hlenů v těle, má slibné výsledky při použití pro redukci astmatu, alergií, bronchitidy a infekce močových cest.

6. Mátový čaj
Studie ukazují, že mentol jako aktivní složka, pomáhá zklidnit žaludeční sliznici a čistit střeva. Také se říká, že mátový čaj ztlumí bolest stejně jako většina prášků a chemikálií. Nejjednodušší způsob, jak dostat tyto léčivé složky do svého těla, je horký čaj nebo ledová varianta v teplejších měsících. 

7. Burákové máslo
Přírodní burákové máslo bez zbytečně přidaných cukrů, oleje nebo solí pomáhá udržet váš žaludek na uzdě. Je plné niacinu, který je nezbytný pro udržení rychlé práce vašeho trávícího systému. A věděli jste, že dívky, které jí dostatek ořechů a burákového másla, nemají v pozdějším věku takovou pravděpodobnost na rakovinu prsu jako jiné? Já ho jím po kilech, tak nemusím mít strach :D
8. Rozmarýn
Jak už skoro všechno zmiňované v tomhle článku, rozmarýn je také velký pomocník při trávení. Především chutná a voní báječné! Přidejte si ho do horkého čaje, citronové vody, nebo na libové maso a brambory.

9. Zázvor
Tak tento zázrak je super lék na nevolnosti a především na nachlazení! Už staří Řekové jedli zázvor po jídle na zmírnění trávícího procesu. Nejlepší je samozřejmě jíst ho v  co nejčerstvější formě, ale i koření a různé produkty z něj jsou moc dobré. Je to opravdu všelék, zabírá také na migrénu, posiluje imunitu a pomáhá dokonce i při svalových bolestech.

10. Fenykl
Potřebujete rychlou úlevu? Fenykl uvolňuje svaly v trávícím traktu, čímž umožňuje plynům bez problému projít. Dá se použít do čaje nebo třeba nasypat přímo na jídlo. Pomáhá také při nachlazení, při čištění organismu a odvodňování a příznivý vliv má také na játra a ledviny.
Recept na čaj/nálev: 2 čajové lžičky fenyklových semen (nejlépe podrcených) zalijeme šálkem vroucí vody a necháme 10-15 minut odstát, poté scedíme (můžeme pít až 3x denně) 


Článek je přeložen z anglického originálu zde a obohacen o moje zkušenosti a tipy :)Zdroj fotek: Google.com
SHARE:

1 komentář

  1. Fuj fuj fuj, nemám ráda fenykl :D zbytek je ale docela mňamka!
    www.getmovincz.blogspot.com

    OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig